راندوو ترکیه؛ مدارک و هزینه ها

راندوو ترکیه

پر کردن و ارسال فرم راندوو ترکیه، اولین مرحله از مراحل اخذ اقامت ترکیه است. برای کسانی که قصد دارند بیش از  سه ماه در کشور ترکیه اقامت داشته باشند، لازم است که برای دریافت کیملیک ترکیه یا همان کارت اقامت اقدام کنند. در این مقاله به بررسی جامع شرایط، مدارک و هزینه‌های دریافت راندوو اقامت ترکیه خواهیم پرداخت. و همچنین به نکاتی که عدم توجه به آنها باعث رد شدن درخواست راندوو ترکیه خواهد شد، اشاره خواهیم کرد.

توجه بسیار مهم: اگر فرم راندوو خود را به درستی تکمیل نکرده و اشتباهی در ثبت آن داشته باشید، ممکن است که این اشتباه، باعث رد شدن درخواست شما شود. همچنین هزینه‌هایی را هم که انجام داده‌اید قابل برگشت نخواهد بود. ضمنا برای ثبت درخواست مجدد، حتما باید از خاک کشور ترکیه خارج و دوباره وارد شوید. بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما از افراد باتجربه و متخصص برای تکمیل کردن صحیح فرم راندوو کمک بگیرید.

برای «دریافت مشاوره رایگان»، تکمیل و ثبت تخصصی فرم راندوو ترکیه همین حالا با مشاوران ما در واتساپ تماس بگیرید.

راندوو ترکیه چیست؟

برای دریافت هر نوع اقامتی، ازجمله اقامت توریستی ترکیه، لازم است که ابتدا اقدام به ثبت و ارسال فرم راندوو کنید. منظور از راندوو اقامت ترکیه، تاریخ و زمان معینی است که در آن به اداره مهاجرت مراجعه کرده، و مدارک لازم برای دریافت کارت اقامت را به اداره مهاجرت تحویل می‌دهید. برای انجام این کار ابتدا باید فرم راندوو ترکیه را در سایت اقامت تکمیل، و سپس در وقت تعیین شده به اداره مهاجرت انتخابی مراجعه کنید. اگر فرم ارسالی شما به خوبی تکمیل نشده و دارای اشکال باشد، درخواستتان رد خواهد شد.

فرم راندوو ترکیه

بعد از تکمیل اطلاعات فرم راندوو اقامت ترکیه در سایت اقامت، باید فرم تکمیل شده را در قالب یک فایل پی‌دی‌اف دانلود کنید. با کلیک بر روی لینکی که در ادامه قرار می‌دهیم، می‌توانید نمونه فایل فرم راندوو ترکیه (PDF) را دانلود کنید.

چه زمانی برای پر کردن فرم راندوو باید اقدام کنیم؟

 1. اگر برای بار اول قصد دریافت کارت اقامت دارید: قبل از پایان مدت زمان قانونی 90 روزه بدون ویزا، باید برای دریافت کارت اقامت اقدام کنید.
 2. اگر در حال حاضر کارت اقامت معتبر دارید: اگر قصد تمدید اقامت ترکیه را دارید و کارت اقامت شما دارای اعتبار است، 60 روز قبل از پایان تاریخ اعتبار کارت، می‌توانید جهت اخذ راندوو اقدام کنید.

مدارک لازم برای راندوو ترکیه

 • تصویر صفحه اول پاسپورت
 • تصویر هر دو طرف کارت اقامت دارای اعتبار (در صورت وجود)
 • فایل دیجیتال عکس پرسنلی با زمینه سفید
 • شماره تلفن همراه ترک و آدرس محل سکونت در کشور ترکیه
 • تاریخ شروع سکونت در مسکن فعلی 
 • آدرس پست الکترونیک
 • تعیین نوع اقامت درخواستی (توریستی – خرید ملک – تجاری – دانشجویی – درمانی – تحقیقاتی)

از قوانین جدیدی که از سال 2022 برای دریافت کارت کیملیک ترکیه اضافه شده است، می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 1. دریافت نوماراتاژ از صاحبخانه
 2. دریافت فتوکپی سند خانه اجاره‌ای از صاحبخانه
 3. نوتر اجاره‌نامه فقط توسط صاحبخانه انجام می‌شود

هزینه راندوو ترکیه

 • هزینه صدور کارت اقامت
 • حق خاک، که برای اقامت یکساله 80 دلار و اقامت دوساله 140 دلار است.

لازم به ذکر است که دانشجویان فقط موظف به پرداخت هزینه صدور کارت هستند، و از پرداخت حق خاک ترکیه معاف هستند.

نکته: برای افراد زیر 18 سال که قصد دریافت کارت اقامت دارند، هزینه صدور کارت به صورت کامل و حق خاک به صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود.

بیمه سلامت شخص خارجی برای راندوو اقامت

قبل از اقدام به ثبت راندوو در ابتدا باید بیمه سلامت ترکیه خریداری شود، زیرا در هنگام پر کردن فرم راندوو وارد کردن شماره بیمه‌نامه برای افراد بین 18 تا 65 سال اجباری است. برای افراد زیر 18 سال و بالای 65 سال الزامی به خرید بیمه نیست. اما در صورت تمایل برای افراد زیر 18 سال می‌توان این بیمه را خریداری کرد. می‌توانید برای مشاوره رایگان و خرید بیمه با مشاوران ما تماس بگیرید.

سایت رسمی اداره اقامت برای ثبت فرم راندوو ترکیه

بعد از آماده کردن مدارک مورد نیاز و خرید بیمه سلامت اشخاص خارجی، برای پر کردن فرم راندوو به سایت اقامت ترکیه (https://e-ikamet.goc.gov.tr)، که در بین ایرانیان به سایت راندوو ترکیه و یا سایت ثبت نام کیملیک مشهور است، مراجعه کنید.

سایت رسمی اقامت ترکیه (سایت راندوو ترکیه)

این نکته را در نظر داشته باشید، که در صورت رد شدن درخواست راندوو، امکان ثبت درخواست مجدد بدون خروج و ورود دوباره به کشور ترکیه امکان پذیر نیست. در صورت عدم خروج و ثبت راندووی مجدد درخواست شما قطعا رد خواهد شد. برای جلوگیری از احتمال رد شدن درخواست خود می‌توانید با مشاوران باتجربه ما در زمینه اقامت ترکیه تماس بگیرید.

تعیین وقت راندوو به صورت خانوادگی و گروهی

خانواده‌ها و افرادی که تمایل دارند در روز تحویل مدارک جهت ارزیابی پرونده اقامتی خود، گروهی مراجعه کنند، می‌توانند در زمان ثبت راندوو به صورت جمعی اقدام کنند. لازم به ذکر این نکته است که برای راندووی گروهی، الزامی نیست که تمامی افراد از اعضای یک خانواده باشند.

اعلام نتیجه راندوو اقامت ترکیه

بعد از تحویل مدارک به مسئول اداره مهاجرت، و در صورت ناقص نبودن مدارک ارائه شده، اداره مهاجرت نهایتا در عرض 30 روز موظف به بررسی و ارزیابی پرونده شماست. نتیجه این ارزیابی از طریق راه ارتباطی انتخابی شما (ایمیل یا اس‌ام‌اس) که در فرم درخواست راندوو ثبت کرده‌اید، ارسال می‌شود.

پیگیری راندوو ترکیه

بعد از تحویل مدارک به اداره مهاجرت، از طریق سایت اقامت، و در صفحه‌ای که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرونده خود خواهید بود. همچنین با تماس با شماره تلفن 157 نیز می‌توانید در جریان امور ارزیابی پرونده خود قرار بگیرید. اگر در عرض 30 روز پاسخی برای پرونده راندوو شما ارسال نشد، با شماره 157 تماس گرفته و یا به اداره مهاجرتی که پرونده خود را به آن تحویل داده‌اید به صورت حضوری مراجعه کنید.

پیگیری راندوو ترکیه

کنسل کردن زمان راندوو ترکیه

بعد از ثبت راندوو و تا زمان تحویل مدارک به اداره مهاجرت امکان ابطال راندووی شما وجود دارد. و نیز در صورت عدم مراجعه در زمان مقرر، راندوو به صورت خودکار کنسل می‌شود. بعد از تحویل مدارک به هیچ وجه ابطال راندوو امکانپذیر نیست. 

تایید راندوو و دریافت کیملیک

در صورت مثبت ارزیابی شدن پرونده اقامتی شما، نتیجه این ارزیابی از طریق پیامک یا ایمیلی که در ابتدای ثبت راندوو اقامت، به عنوان راه ارتباطی انتخاب کرده‌اید، به شما اطلاع داده خواهد شد. سپس کارت اقامت شما وارد مرحله چاپ می‌شود. بعد از اتمام چاپ، کارت اقامت به اداره پست ترکیه تحویل، و بارکد ارسال کارت از طریق همان راه ارتباطی به شما اطلاع داده می‌شود. بعد از تایید راندوو، کارت شما تا حداکثر یک ماه ارسال خواهد شد.

نکاتی که در زمان ثبت راندوو اقامت ترکیه باید به آن توجه کرد

 • در زمان ثبت راندوو حضور شخص در کشور ترکیه الزامی است.
 • داشتن شماره تلفن همراه ترک، که متقاضی و یا نزدیکان وی به آن دسترسی داشته باشند.
 • چنانچه برای بار اول قصد گرفتن کارت اقامت دارید قبل از پایان 90 روز از ورود به کشور ترکیه جهت گرفتن راندوو باید اقدام کنید.
 • چنانچه قصد تمدید کارت اقامت را دارید، 60 روز مانده به پایان تاریخ اعتبار کارت اقامت، جهت گرفتن راندوو باید اقدام کنید.
 • بعد از تحویل مدارک به اداره مهاجرت تا زمان اعلام نتیجه، در صورت خارج شدن از کشور ترکیه، راندووی شما باطل می‌شود. 

سوالات متداول در زمینه راندوو ترکیه

آیا در زمان اخذ راندوو ترکیه، فرد درخواست کننده باید در کشور ترکیه حضور داشته باشد؟

بله، در غیر این صورت در زمان ارزیابی پرونده درخواست اقامت رد خواهد شد.

آیا در زمان تحویل مدارک به اداره مهاجرت، مراجعه شخص به اداره مهاجرت الزامی است؟

بله، در روز تحویل مدارک به اداره مهاجرت حضور شخص جهت تطبیق هویت الزامی است.

آیا خروج از ترکیه بعد از راندوو و تحویل مدارک، امکان‌پذیر است؟

خیر، از لحاظ قانونی این کار باعث باطل شدن درخواست اقامت شما می‌شود.

اگر در روز راندوو در اداره مهاجرت حضور پیدا نکنیم چه عواقبی خواهد داشت؟

عدم حضور شما باعث لغو درخواست کارت اقامت شما خواهد شد.

مدت زمان کل روند ثبت فرم راندوو ترکیه تا دریافت کارت اقامت چقدر است؟

در صورت تکمیل بودن پرونده، از روز ثبت راندوو تا زمان تحویل کارت، به طور میانگین در حدود 30 روز به طول می‌انجامد.

4.7/5 - (375 امتیاز)
اشتراک گذاری:

50 در مورد “راندوو ترکیه؛ مدارک و هزینه ها”

 1. با سلام و احترام
  آیا زمانی که هنوز کارت جدید اقامت نیامده و تاریخ اعتبار در کارت اقامت قدیم به پایان رسیده ، خروج از ترکیه چه تبعاتی دارد؟ آیا به سوابق اقامتی من که قبل از آن داشتم لطمه ای میخورد؟
  من ۱۵ دسامبر ۲۰۲۲ مدارک را برای خودم و خانواده تحویل داده ام .( در استانبول خانه دارم) و تاریخ اعتبار کارت اقامتمان ۱۷ ژانویه ۲۰۲۳ بوده است و به پایان رسیده و تا هم اکنون که حدود ۶۵ روز از تاریخ تحویل مدارک می‌گذرد کارت جدید بدستم نرسیده و می‌خواهیم برای کار واجبی به ایران برویم

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، اگر اقامتتون تایید شده، با برگه مراجعات می‌توانید از ترکیه خارج شوید.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، بله در واتساپ پیام بدید، همکاران براتون انجام میدن.

 2. سلام ، آیا تمکن مالی را بدون ارتباط با ایران و بانک ایران اثبات کرد؟ مثل پر کردن حساب بانکی ترکیه ؟ به چه مقدار؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، بله می‌توانید در یکی از بانک‌های ترکیه به مبلغ 100 هزار لیر حساب باز کنید. با وجود تمکن مالی هم نمی‌توان گفت که قطعا برای شما اقامت صادر خواهد شد.

   1. حتی برای ویزای تحصیلی هم این مقدار تمکن مالی لازم هست؟ ما الان ترکیه هستیم و کلاسامون شروع میشه .. کلا هم همین مقدار پول داریم که پول اجاره را هم باید بدیم؟

 3. سلام و عرض ادب .
  برای ثبت نام راندو باید حتما شماره به نام باشد؟
  خط به نام دارم ولی الان به دلیل نزدیکی به پایان اقامتم خط از کار افتاده و پیام نمیاد

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، از طریق شماره تماس دوستانتان و یا آدرس ایمیل هم می‌توانید اقدام کنید و حتما نیازی به شماره تلفن نیست.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، در استانبول اگر شعبه مورد نظر شما خیلی شلوغ باشد، حداکثر برای 5 روز بعد.

 4. سلام و وقت بخیر ما می خواستیم بصورت خانوادگی برای درخواست راندوو اقدام کنیم. چطور می تونیم در یک فرم راندوو اسم همه خانواده رو وارد کنیم؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، ابتدا باید برای هر نفر فرم مجزایی رو ثبت کنید و بعد تجمیع کنید.

 5. سلام گرامی. برای گرفتن وقت راندوو در ترکیه از ایران هم میشه اقدام کرد؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، خودتون باید در ترکیه حضور داشته باشید.

  2. امیر اقامت

   سلام پاسخ دوستمون اشتباه هست
   شما اگه فقط یکبار به کشور ترکیه ورود زده باشید تا زمانی که اقدام به تعویض پاسپورت نکرده باشید
   از هرجایه دنیا میتونید راندوو رو دریافت کنید

   1. مشاور ارشد اقامت

    سلام وقتتون بخیر، ممنون از مشارکت شما در این موضوع. توجه داشته باشید که اگر کسی در خارج از خاک ترکیه حضور داشته باشد و برای خودش اقدام به ثبت راندوو کند، درخواست راندووی این شخص قطعاً رد خواهد شد. به علت اینکه افسر اداره مهاجرت، تاریخ حضور شخص متقاضی اقامت، در زمان ثبت راندوو را در خاک ترکیه بررسی می‌کند و اگر خارج از ترکیه بوده باشد درخواست رد می‌شود. دوستانی بودند که به این نکته توجه نداشتند و مخصوصاً در دوره کرونا در خارج از ترکیه اقدام به ثبت راندوو کردند و زمانی که برای راندوو آمدند درخواستشان رد شد.

 6. شما از سوالات راندوو ترکیه اطلاع دارید؟ منظورم سوالاتی هست که در یک فرم نوشته شده و در اداره مهاجرت باید پر کنیم. متشکرم.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، بله قطعا. ما این فرم و سوالات رو ترجمه کردیم و در اختیاز عزیزانی که از طریق موسسه ما اقدام می‌کنند قرار می‌دهیم و همچنین پاسخ‌ها رو با توجه به شرایط هر متقاضی به زبان ترکی در اختیارشون قرار می‌دهیم تا در فرم بنویسند.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، باید ابتدا مدارک رو آماده کنید و سپس در سایت اقامت فرم راندوو اقامت ترکیه را پر کنید.

   1. سلام؛ من سال اول با همسرم اقامت توریستی یک ساله گرفتم و پسرم هم اینجا دانشجو هست و اقامت 5 ساله داره، بعد از چند ماه خانه و ماشین خریدم در حد 1 میلیون لیر، برای تمدید اقامت باید درخواست اقامت خرید ملک بدم یا درخواست اقامت توریستی و آیا به نظر شما با اقامت دو ساله موافقت می کنند

    1. مشاور ارشد اقامت

     سلام وقتتون بخير، نباید توریستی اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مشاوران ما در واتساپ پیام بدهید تا توضیحات کامل را خدمتتان ارائه دهند.

 7. سلام و وقت بخیر
  ما ایران هستیم و می خواهیم برای گرفتن راندوو ترکیه اقدام کنیم و برای روز راندوو خودمون رو به اونجا برسونیم. آیا امکان این کار هست؟
  ممنونم

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، در زمان ثبت فرم راندوو باید در خاک ترکیه حضور داشته باشید.

    1. مشاور ارشد اقامت

     سلام وقتتون بخیر، بهتر هست هر دو رو داشته باشید. مخصوصا اینکه یک حساب بانکی در اینجا داشته، و مقدار قابل توجهی رو در اون حساب واریز کرده باشید.

 8. سلام وقت عالی بخیر راندووی من تایید شده اما راندووی همسرم رد شده، ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقت شما هم بخیر، باید شرایط و فرم راندوو بررسی بشه. با همکاران ما تماس بگیرید راهنماییتون می‌کنند.

 9. سلام روزتون بخیر
  سوالات مصاحبه اقامت ترکیه به چه صورت هست؟ در مواجه با افسر چطور باید برخورد کنیم؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، وقتی که در روز راندوو به اداره مهاجرت مراجعه می‌کنید، هیچ مواجه‌ای با افسر اداره مهاجرت نخواهید داشت، و هیچ سوالی هم از شما پرسیده نمی‌شود و اصلا نیازی به صحبت کردن ندارید. پرونده رو به کسی که مسئول دریافت و چک کردن پرونده‌ها هست تحویل می‌دهید، اگر ناقص باشه به شما بصورت نوشتاری اعلام می‌کنند. بعد از این مرحله، افسرها پرونده شما رو بررسی می‌کنند (که ممکن هست چندین روز بعد باشد) و هیچ برخوردی با شما ندارند.

 10. سلام وقت عالی بخیر
  ما یک خانواده هستیم و می خواهیم در روز راندوو همه با هم بریم، ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، با همکاران ما تماس بگیرید، راهنماییتون می‌کنند.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، به جز خودتون به کسی اجازه ورود به داخل اداره مهاجرت رو نمی‌دهند.

   1. مراحل گرفتن راندوو در ترکیه به چه صورت هست؟ وقتی میریم اداره مهاجرت چقدر طول میکشه؟

    1. مشاور ارشد اقامت

     سلام وقتتون بخیر، مدت زمانش بستگی به میزان شلوغی شعبه اداره مهاجرت انتخابی شما داره.

 11. درود بر شما، با توجه به قوانین جدیدی که میگن برای گرفتن راندوو اقامت ترکیه اومده، چقدر احتمال داره که من برای اقامت اقدام کنم و راندووی من تایید بشه؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، بستگی به نوع درخواست اقامت شما دارد. از طریق خرید ملک و دانشجویی مشکلی وجود نداره.

   1. مشاور ارشد اقامت

    سلام وقتتون بخیر، در سایت اقامت باید ثبت نام کنید. با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

  2. سلام وقتتون بخیر
   من هنگام تحویل فرم راندوو در اداره گوچ، از مامور یک فرم دریافت کردم که اطلاعاتی مثل اینکه چقدر در ترکیه میمونم و درآمد ماهیانه چقدر است در داخل آن بود.
   و مامور تاکید کرد که باید تمکن مالی را اثبات کنم و تراکنش های مالی چند ماه اخیر خودم رو نوتر کنم.
   سوال من این است که آیا اداره نوتر پرینت تراکنش های بانک ایرانی را قبول می‌کند یا باید بریم سفارت ایران و تراکنش ها رو ثابت کنیم؟

   1. مشاور ارشد اقامت

    سلام وقت شما بخیر، گواهی تمکن مالی رو باید از بانکتون در ایران دریافت کنید، بعد ببرید سفارت ترکیه تا تایید کنند.
    اگر از طریق اینترنت هم می‌توانید این گواهی رو از بانکتون دریافت کنید، باید ببرید سفارت (کنسولگری) ایران تا تایید کنند. و بعد هم نوتر کنید.

 12. سلام من می تونم مدارک همسر و فرزندم رو به اداره گوچ بدم دیگه خودشون روز راندوو نیان؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، به علت اینکه در روز راندوو عکس پاسپورت رو با چهره فرد درخواست دهنده اقامت تطبیق می‌دهند، حتما باید همسر و فرزندتون حضور داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا