افتتاح حساب بانکی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه یکی از اولین کارهایی است که در صورت مهاجرت به ترکیه باید انجام دهید. اما به علت تحریم‌هایی که برای ایران وجود دارد، بسیاری از بانک‌های ترکیه برای ایرانیان حساب باز نمی‌کنند، و تعداد معدودی از بانک‌ها به سختی و با شرایطی خاص این کار را انجام می‌دهند.

در این مقاله به نحوه و شرایط افتتاح حساب بانکی در ترکیه، مدارک لازم، بانک‌هایی که برای ایرانیان افتتاح حساب می‌کنند و به طور خاص به افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه خواهیم پرداخت. اگر قصد افتتاح حساب در ترکیه و یا افتتاح حساب بانکی در استانبول را دارید، می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید، تا در کمتر از یک روز کاری، صاحب حساب و کارت بانکی معتبر شوید.

عناوین مهم مقاله نمایش

معرفی بانک های ترکیه

به‌طورکلی در ترکیه بانک‌ها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. بانک زراعت، بانک واکیف، بانک هالک و بانک‌های مشارکتی، همگی از بانک‌های دولتی ترکیه بشمار می‌روند. دیگر بانک‌های مشغول به فعالیت در ترکیه، بانک‌های خصوصی هستند. ایش بانک بزرگ‌ترین بانک خصوصی ترکیه است، و در لیست بانکداری سال 2021، در رده 170 و بالاتر از دیگر بانک‌های ترکیه قرار گرفته است. در رده 171 بانک گارانتی و در رده 191 نیز بانک زراعت قرار دارد. همچنین واکیف بانک در رده 275 این لیست قرار گرفته است.

افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای ایرانیان

بعد از دریافت اقامت ترکیه می‌توانید برای افتتاح حساب اقدام کنید. البته بدون دریافت اقامت هم افتتاح حساب امکان‌پذیر است که در ادامه به آن هم اشاره خواهیم کرد. در حال حاضر بانک زراعت و ایش بانک برای ایرانیان افتتاح حساب می‌کنند.

مزایای افتتاح حساب در ترکیه

از مزایای افتتاح حساب در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریافت مستر کارت و ویزا کارت فیزیکی
 • امکان باز کردن حساب به لیر، دلار، یورو، پوند، فرانک سوئیس و ریال سعودی
 • انجام خرید اینترنتی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ترکیه
 • خرید مستقیم از سایت‌های خارجی مثل آمازون
 • پرداخت حق عضویت سایت‌های خارجی مثل نتفلیکس و یوتیوب و اسپاتیفای
 • خرید مستقیم از اپ استورها
 • پرداخت قبوض (آب، برق، گاز و اینترنت)
 • استفاده از تخفیف‌های سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خرید، و مدیریت هرچه بهتر هزینه زندگی در ترکیه
 • خرید بسته‌های تلفن همراه بدون مراجعه به نمایندگی
 • امکان خرید با کارت بدون نیاز به رمز تا سقف 500 لیر در روز
 • باز کردن حساب سپرده‌گذاری طلا

امکان خرید اینترنتی با تمامی کارت‌های بانکی، اعتباری و پیش‌پرداخت امکان‌پذیر است. در هنگام خرید اینترنتی، رمز پویا به شماره شما پیامک می‌شود.

توجه داشته باشید!
حتماً برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه، از شماره تلفن همراهی که به نامتان است، استفاده کنید. اگر سیم کارت را با پاسپورت خریداری کرده‌اید، در اولین فرصت بعد از دریافت کارت اقامت به یکی از نمایندگی‌های اپراتور سیم‌کارتتان مراجعه کرده، و اطلاعات کیملیک خود را ثبت کنید.
 

مراحل افتتاح حساب در ترکیه

بعد از دریافت کارت اقامت، ثبت آدرس و دریافت کد مالیاتی می‌توانید برای افتتاح حساب به بانک مراجعه کنید. اگر آدرس شما در سیستم بانک ثبت شده باشد، برای شما افتتاح حساب را انجام خواهند داد.

شرایط افتتاح حساب در ترکیه

برای افتتاح حساب در ترکیه ابتدا باید کارت اقامت ترکیه را دریافت کرده، و آدرس خود را در سیستم نفوس ترکیه ثبت کرده باشید. در مرحله بعد شماره تلفن همراه شما حتماً باید به نام خودتان باشد. اگر از شماره تلفن یکی از دوستان و یا بستگانتان استفاده می‌کنید، در اولین فرصت سیم‌کارتی به نام خودتان تهیه کنید.

افتتاح حساب در ترکیه بدون اقامت

افتتاح حساب در ترکیه بدون اقامت و با پاسپورت هم در بعضی از شعبات بانک زراعت امکان‌پذیر است. اما اکیداً به شما توصیه می‌کنیم که بعد از دریافت کارت اقامت ترکیه و ثبت آدرس به بانک مراجعه کنید. تا اطلاعات کارت کیملیک و آدرس شما در سیستم بانک ثبت شود، تا برای حساب بانکی شما مشکلی ایجاد نشود. اما در صورت نیاز به افتتاح حساب بانکی در ترکیه و بدون داشتن اقامت، می‌توانید با مشاوران تماس بگیرید.

افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

بانک زراعت یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های دولتی کشور ترکیه است که امکان افتتاح حساب برای ایرانیان در آن وجود دارد. این بانک در بین مردم ترکیه از محبوبیت بالایی برخوردار است. موبایل بانک زراعت، یکی از بهترین اپلیکیشن‌های بانکی در ترکیه، و یادگیری آن برای افراد خارجی بسیار راحت است. از جمله شرایط افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه سپرده‌گذاری (بلوکه کردن پول) به مبلغ 10 هزار لیر برای سه ماه است. برای مشاهده سایت بانک زراعت ترکیه بر روی این لینک کلیک کنید.

افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

مدارک لازم برای افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه

مدارک لازم برای افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه شامل این موارد است:

 1. کارت اقامت
 2. برگه ثبت آدرس
 3. کد مالیاتی
 4. مبلغ 10 هزار لیر (در صورت نیاز به سپرده‌گذاری)

هزینه افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه

هزینه افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه مبلغ 10 هزار لیر است. این مبلغ را باید به مدت سه ماه در بانک سپرده‌گذاری کنید. در طول این مدت حق برداشت این مبلغ را نخواهید داشت و اصطلاحاً به این کار بلوکه کردن سپرده گفته می‌شود. پس از پایان این مدت می‌توانید سپرده بلوکه شده خود را به همراه سود بانکی برداشت کنید. همچنین می‌توانید به جای 10 هزار لیر، مبلغ 30 هزار لیر را به مدت یک ماه در بانک سپرده‌گذاری کنید. مؤسسه مهاجرتی نیلان این آمادگی را دارد که بدون بلوکه کردن 10 هزار لیر، در بانک زراعت برای شما افتتاح حساب کند.

درصد سود بانک زراعت

 • یک‌ماهه 14.5 درصد
 • سه‌ماهه  14 تا 14.5 درصد
 • شش‌ماهه 13.5 درصد
 • یک‌ساله 13.25 درصد

افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه

بانک ایش یکی از بانک‌های خوش‌نام و خصوصی ترکیه است. بزرگ‌ترین مزیت بانک ایش، دریافت راحت‌تر کارت اعتباری از آن است. برای افتتاح حساب در بانک ایش نیازی به سپرده کوتاه‌مدت نیست. اما حتماً باید به یکی از شعبه‌های نزدیک منزل خود مراجعه کنید، و در آن بانک حساب باز کنید. در حال حاضر بانک ایش به سختی برای ایرانیان افتتاح حساب می‌کند. در صورت نیاز به افتتاح حساب در ایش بانک به مشاوران ما در واتساپ پیام بدهید.

 • مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در ایش بانک

  1. کارت اقامت
  2. برگه ثبت آدرس
 • درصد سود بانک ایش

  • یک‌ماهه 13.35 درصد
  • سه‌ماهه 14.6 تا 14.7 درصد
  • شش‌ماهه 13.7 درصد
  • یک‌ساله 11.75 درصد

افتتاح حساب بدون سپرده اولیه

همان‌طور که قبلاً گفتیم افتتاح حساب بدون سپرده در بانک ایش امکان‌پذیر است. برای افتتاح حساب در بانک زراعت بدون سپرده‌گذاری و بلوکه کردن پول می‌توانید با مشاوران مؤسسه ما تماس بگیرید.

افتتاح حساب بین المللی در ترکیه

حساب بین المللی همان حساب ارزی است. در صورت داشتن حساب بانکی در ترکیه به راحتی می‌توانید صاحب حساب ارزی شوید. در همان روزی که حساب بانکی شما افتتاح می‌شود می‌توانید اقدام به افتتاح حساب بین المللی در ترکیه کنید و با توجه به بانکی که در آن حساب دارید، می‌توانید در واحدهای پولی متفاوت حساب ارزی داشته باشید.

انواع افتتاح حساب ارزی در ترکیه

در بانک زراعت می‌توانید حساب ارزی را در واحدهای پولی دلار، یورو، پوند، فرانک سوئیس داشته باشید. علاوه بر واحدهای پولی ذکر شده در بانک ایش به دلار کانادا هم می‌توانید حساب داشته باشید.

معرفی انواع کارت های بانکی در ترکیه

 • کارت بانکی (Debit Card)

کارت‌های بانکی به طور مستقیم به حساب بانکی شما متصل هستند. در صورت استفاده از آنها مبلغ خریداری شده مستقیماً از حساب شما برداشت می‌شود.

 • کارت اعتباری (Credit Card)

کارت‌های اعتباری (کردیت کارت) در صورت درخواست شما و پذیرش آن از طرف بانک، برای شما صادر می‌شود. در این حالت بانک مبلغی را به‌عنوان اعتبار به شما اختصاص می‌دهد، و تا سقف آن مبلغ می‌توانید با کارت خرید کنید. در این روش شما به بانک بدهکار خواهید شد.

 • کارت پیش‌پرداخت (Prepaid Card)

کارت‌های پیش‌پرداخت به هیچ یک از حساب و یا حساب‌های بانکی شما متصل نیستند. برای استفاده از آنها ابتدا باید مبلغی را به حساب کارت واریز، و سپس از آن استفاده کنید.

انواع کارت های بانکی در ترکیه

تفاوت کارت بانکی با کارت اعتباری

کارت‌های بانکی (دبیت کارت) در اصل همان کارت‌های بانکی متداول در ایران هستند. این کارت‌ها به طور مستقیم متعلق به یک حساب بانکی هستند، و برای استفاده از آنها باید حساب بانکی شما دارای موجودی باشد.

برای استفاده از کارت‌های اعتباری (کردیت کارت ترکیه) نیازی به پول اولیه نیست. بانک برای شما یک مبلغی را به‌عنوان اعتبار در نظر می‌گیرد، و تا سقف این مبلغ، شما می‌توانید بدون داشتن پولی در حسابتان خرج کنید که این مبلغ لیمیت کارت اعتباری شما خواهد بود. در اصل بانک این پول را به شما قرض می‌دهد و شما با خرج کردن از این کارت، به بانک بدهکار می‌شوید. موعد پرداخت این مبلغ، تاریخ مشخصی در هر ماه است، و در صورت عدم پرداخت، به شما جریمه تعلق می‌گیرد.

توجه داشته باشید!
اگر تا سه بار بدهی خود را پشت‌سرهم پرداخت نکنید، کارت اعتباری شما غیرفعال خواهد شد. همچنین کارت‌های اعتباری هم به صورت غیرمستقیم، وابسته به یک حساب بانکی هستند، و اگر بدهی خود را پرداخت نکنید، بانک این مبلغ را از حساب بانکی شما به طور خودکار برداشت خواهد کرد.
 

نحوه استفاده از کارت اعتباری

نحوه استفاده از کارت اعتباری مانند استفاده از کارت بانکی است. اما در هنگام خرید با کارت اعتباری امکان خرید اقساطی نیز وجود دارد، که در خرید با کارت بانکی این امکان وجود ندارد. خرید اقساطی ممکن است شامل بهره بسیار کمی باشد. تعداد اقساط و مقدار بهره آن از طرف فروشنده تعیین می‌شود. هر چه تعداد اقساط بیشتر باشد، درصد بهره هم بیشتر خواهد شد. 

مستر کارت زراعت بانک ترکیه

در حال حاضر کارت‌های بانکی زراعت بانک، مستر کارت هستند. و کارت‌های بانکی ایش بانک، ویزا کارت هستند. کارت‌های اعتباری بانک‌های زراعت و ایش هر دو از نوع ویزا می‌باشند.

سقف برداشت و واریز روزانه بانک زراعت

 • سقف برداشت روزانه از دستگاه‌های خودپرداز 5 هزار لیر در روز است.
 • سقف خرید با دستگاه‌های پوز 100 هزار لیر در روز است.
 • سقف خرید اینترنتی 50 هزار لیر در روز است.
 • سقف انتقال پول به صورت حواله 500 هزار لیر، و به صورت EFT در بانک زراعت 200 هزار لیر در روز است.

سقف برداشت و واریز روزانه ایش بانک

 • سقف برداشت با کارت بانکی از دستگاه‌های خودپرداز 5 هزار لیر، و برداشت با استفاده از بارکد موبایل‌بانک 3 هزار لیر و در مجموع 8 هزار لیر در روز است.
 • همچنین مبلغ 800 دلار و یورو در روز می‌توان برداشت کرد.
 • سقف انتقال پول به صورت حواله و به صورت EFT در بانک ایش 300 هزار لیر در روز است.

سوالات متداول درباره افتتاح حساب بانکی در ترکیه

آیا بدون داشتن اقامت، امکان افتتاح حساب در ترکیه وجود دارد؟

بله وجود دارد. از طریق مؤسسه ما و بدون داشتن اقامت و فقط با پاسپورت می‌توانید در بانکهای ترکیه حساب باز کنید.

آیا برای افتتاح حساب در بانک زراعت نیاز به بلوکه کردن پول برای سه ماه است؟

اگر از طریق مؤسسه ما اقدام کنید نیازی به بلوکه کردن پول نیست، اما در صورت کلی بانک زراعت برای سه ماه مبلغ 10 هزار لیر را بلوکه می‌کند.

در چه صورتی مستر کارت فیزیکی برای ما صادر می‌شود؟

در صورت افتتاح حساب در بانک زراعت، برای شما مستر کارت صادر می‌شود.

آیا با اتمام زمان کارت اقامت، حساب بانکی ما نیز بسته می‌شود؟

خیر، حساب شما بسته نمی‌شود.

4.8/5 - (364 امتیاز)
اشتراک گذاری:

36 در مورد “افتتاح حساب بانکی در ترکیه”

 1. با سلام،
  برای استفاده از خدمات پرداخت آنلاین پس از خروج از خاک ترکیه چه کار باید کرد؟
  آیا امکان جایگزین کردن تاییدیه آنلاین بر روی APP موبایل بانک به جای پیامک (رمز پویا) هست؟
  ممنون

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، در رابطه با سوال اولتون، باید به اپراتور تلفن همراهتان مراجعه کنید و بگویید که پیامک خارج از کشور رو براتون فعال کنند (فعال نگه دارند). و پاسخ سوال دوم هم، خیر امکانش نیست.

 2. آقای پناهی

  سلام و عرض ادب با توجه به سخت گیری هایی که برای افتتاح حساب وجود دارد آیا شما امکان افتتاح حساب در استانبول را دارید و چقدر طول می کشد؟ سپاسگزارم

 3. سلام و دورد، بعد از باز کردن حساب، چه مدت طول میکشه برای افتتاح حساب ارزی در ترکیه؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، در همان روزی که حساب بانکی را باز می‌کنید می‌توانید بصورت ارزی هم افتتاح حساب کنید.

 4. ما رفتیم ایش بانک حساب باز کنیم اما گفتن که یا باید دانشجو باشیم و یا اجازه کار داشته باشیم، آیا راهی است که بشه حساب باز کرد؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، با مشاوران ما در ارتباط باشد، راهنماییتون می‌کنند.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، بعد از افتتاح حساب بانکی، می‌توانید از طریق همان حساب، اقدام به افتتاح حساب ارزی کنید.

 5. براي باز كردن حساب بانكي در تركيه فقط کافي هست که شماره تلفن ترک و پاسپورت داشته باشيم؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، اگر از طریق موسسه ما بخواهید اقدام کنید، به شماره تلفن ترک و پاسپورت (یا کارت کیملیک) نیاز دارید.

   1. من برای پنج روز دیگه بلیط پرواز دارم در این یکی دو روزه می تونید برام حساب باز کنید؟

 6. قصد باز کردن حساب در ترکیه رو دارم. بعدش از طریق کد سوئیفت زراعت بانک ترکیه می تونم نقل و انتقالات داشته باشم؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، بعد از افتتاح حساب بانکی در ترکیه و اگر حسابتون شخصی هست، از طریق سوئیفت فقط امکان این رو دارید که دریافت‌کننده باشید، اون هم برای مبالغ بسیار کم.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، بله، امکان این رو دارید تا از دستگاه‌های خودپرداز وجه نقد دریافت، و همچنین خرید کنید.

   1. می تونیم با مستر کارت زراعت بانک از سایت های خارجی خرید کنیم؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، با همکارن ما تماس بگیرید راهنماییتون می‌کنند.

   1. ما تمام بانک های ایش رو در محل سکونتمون رفتیم اما حساب باز نکردند، کجا میشه حساب باز کرد؟

    1. مشاور ارشد اقامت

     سلام وقتتون بخیر، به واتساپ ما پیام بدهید راهنماییتون می‌کنند.

 7. سلام من می خواستم مستر کارت بگیرم اما نتونستم در بانک حساب باز کنم، شما می تونید برام حساب باز کنید؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، متاسفانه بانکها به سختی افتتاح حساب می کنند. بله ما حساب بانکی و ارزی، و دارای مستر کارت فیزیکی رو برای شما باز می‌کنیم. با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا