تمدید اقامت ترکیه؛ مدارک لازم و هزینه های آن

تمدید اقامت ترکیه

برای تمدید اقامت ترکیه، دو ماه مانده به پایان مدت اعتبار کارت اقامت، می‌توانید اقدام کنید. این مهلت تا آخرین روز اعتبار کارت کیملیک نیز وجود دارد. در صورت عدم تمدید اقامت توریستی ترکیه در مهلت قانونی، تا 10 روز بعد از پایان اعتبار کارت، فرصت ثبت راندوو همچنان برای شما وجود دارد. اما ملزم به پرداخت جریمه جهت دریافت اقامت ترکیه خواهید شد. در غیر اینصورت برای ثبت راندوو نیاز به خروج و ورود مجدد به کشور ترکیه دارید. در ادامه مطلب به بررسی مراحل، مدارک و نکات حائز اهمیت تمدید کیملیک ترکیه خواهیم پرداخت.

برای «دریافت مشاوره رایگان»، بررسی تخصصی وضعیت اقامتی شما و جلوگیری از رد درخواستتان جهت تمدید اقامت ترکیه، همین حالا با مشاوران ما در واتساپ تماس بگیرید.

مراحل تمدید اقامت ترکیه

مراحل تمدید اقامت توریستی ترکیه، مانند بار اولی است که برای دریافت کارت اقامت اقدام کرده‌اید. ابتدا فرم راندوو را جهت تمدید کیملیک پر کرده و سپس در روز راندوو به اداره مهاجرت مراجعه، و مدارک را تحویل می‌دهید. و در صورت تایید درخواست، کارت برای شما ارسال خواهد شد.

تمدید کارت کیملیک ترکیه در استانبول

مدارک لازم برای تمدید اقامت ترکیه

مدارک لازم برای تمدید کیملیک ترکیه عبارت است از:

 1. فرم راندوو
 2. پاسپورت معتبر
 3. آخرین مهر ورود به ترکیه
 4. فتوکپی هر دو طرف کارت کیملیک
 5. عکس پرسنلی زمینه سفید 4*6
 6. بیمه سلامت شخص خارجی
 7. اجاره نامه نوتر شده توسط صاحبخانه
 8. قبض پرداختی حق خاک و هزینه صدور کارت
 9. برگه تایید اقامتگاه (در صورت ثبت آدرس در اداره نفوس، از سامانه الکترونیکی دولت قابل دریافت است.)

مدارک لازم برای تمدید اقامت ترکیه برای افراد زیر 18 سال

علاوه بر تمامی مدارک لازم برای تمدید اقامت ترکیه که در بالا اشاره شد، مدارک زیر هم برای افراد زیر 18 سال الزامی است:

 • گواهی ولادت
 • فتوکپی صفحه اول والدین
 • فتوکپی کارت کیملیک والدین
 • صفحه اول راندووی والدین

هزینه تمدید اقامت در ترکیه

 • هزینه بیمه
 • هزینه نوتر
 • هزینه صدور کارت، که هر ساله در ماه ژانویه توسط اداره اقامت اعلام می‌شود.
 • حق خاک

تمدید اقامت یکساله ترکیه

برای تمدید اقامت توریستی به صورت یکساله و دوساله می‌توانید اقدام کنید. برای تمدید اقامت یکساله ترکیه، ابتدا بیمه یکساله را خریداری کرده و سپس راندوو را ثبت می‌کنید. هزینه حق خاک برای اقامت یکساله 80 دلار است. برای تمدید دوساله باید بیمه را به صورت دو ساله تهیه کرده و سپس درخواست راندوو را ثبت می‌کنید. هزینه حق خاک برای اقامت دوساله 140 دلار است.

توجه داشته باشید!
با توجه آخرین تغییرات قوانین اداره مهاجرت، بهتر است که برای تمدید اقامت، به صورت یکساله اقدام کنید.
 

تمدید اقامت دانشجویی

برای تمدید اقامت دانشجویی همانند اقامت توریستی اقدام می‌کنید، اما دانشجویان از پرداخت حق خاک معاف هستند. دانشجویان باید برگه اشتغال به تحصیل و کپی کارت دانشجویی خود را به اداره مهاجرت تحویل دهند. دانشجویانی که در خوابگاه زندگی می‌کنند، به جای اجاره‌نامه یا سند خانه برای نشان دادن محل اقامت خود باید از خوابگاه برگه اقامت بگیرند، و این برگه نیازی به نوتر کردن ندارد.

ناقصی مدارک تمدید اقامت توریستی

بعد از تحویل مدارک به اداره مهاحرت، در صورتی که مدارکتان ناقص باشد، به شما اطلاع داده می‌شود. ظرف 30 روز باید مدارک ناقص را تکمیل کرده و به اداره مهاحرت تحویل دهید. در صورت عدم تکمیل مدارک، درخواست شما رد خواهد شد.

رد شدن درخواست تمدید اقامت و دلایل آن

 • کامل نکردن مدارک در 30 روز
 • ثبت فرم درخواست راندوو با انتخاب دلیل اشتباه برای دریافت اقامت (برای مثال قصد دریافت اقامت توریستی را دارید، ولی در فرم درخواستی راندوو خرید خانه را انتخاب کرده‌اید.)
 • داشتن سوءسابقه

عدم تمدید اقامت ترکیه

بعد از رد شدن درخواست تمدید کیملیک ترکیه، حتما باید مهر خروج و ورود مجدد به ترکیه در پاسپورتتان ثبت شود. پس حتما از کشور ترکیه خارج شده و بعد از ورود، دوباره برای ثبت درخواست جدید خود اقدام کنید. در غیر این صورت و با ثبت درخواست مجدد بدون خروج از ترکیه، درخواستتان رد خواهد شد، و امکان تایید درخواستتان به هیچ وجه وجود ندارد.

نکات مهم برای تمدید اقامت توریستی ترکیه

 • اگر شهر محل سکونت خود را تغییر دادید و به عنوان مثال از استانبول به بورسا نقل مکان کرده‌اید موقع تمدید اقامت ترکیه باید در ابتدا گزینه تغییر آدرس محل سکونت را انتخاب کنید.
 • قبل از تمام شدن تاریخ اعتبار کارت اقامت، حتما آدرس محل سکونتتان را در اداره نفوس ثبت کنید.
 • قبل از نزدیک شدن به پایان اعتبار کارت اقامتتان جهت تمدید اقامت اقدام کنید زیرا صدور کارت جدید حدود 30 روز زمان می‌برد.

سوالات متداول در زمینه تمدید اقامت ترکیه

بهترین زمان برای تمدید اقامت ترکیه چه زمانی است؟

بهتر است در ابتدای 60 روز مانده به پایان تاریخ کارت، برای تمدید اقامت خود اقدام کنید. تا قبل از تمام شدن مهلت کارت اقامت، کارت جدید خود را دریافت کرده باشید.

اگر در زمان مقرر اقدام به تمدید نکرده باشیم چه عوارضی دارد؟

تا 10 روز فرصت دارید که راندووی جدیدی ثبت کنید، و با پرداخت جریمه‌ای که از طرف اداره اقامت برای شما در نظر گرفته می‌شود اقامت خود را دریافت کنید.

در صورت رد شدن درخواست تمدید اقامت، می‌توانیم بلافاصله برای درخواست مجدد اقدام کنیم؟

خیر، ابتدا باید از کشور ترکیه خارج شده و پس ورود، برای درخواست مجدد اقدام کنید. در غیر اینصورت درخواست تمدید اقامت شما رد خواهد شد.

امکان تمدید اقامت توریستی برای چند بار وجود دارد؟

در حال حاضر تمدید اقامت توریستی ترکیه بدون محدودیت انجام می‌شود.

آیا اقامت افرادی که اقامت آنها بصورت دانشجویی و یا از طریق خرید ملک است، قابلیت تمدید دارد؟

بله، تا زمانی که سند خانه به نام شماست، اقامتتان تمدید می‌شود. اگر دانشجو هستید، با توجه به طول مدت مقطع تحصیلی شما، اقامتتان را هر ساله تمدید می‌کنند.

4.8/5 - (543 امتیاز)
اشتراک گذاری:

102 در مورد “تمدید اقامت ترکیه؛ مدارک لازم و هزینه های آن”

 1. سلام یه واحد کوچک در استانبول اول ۲۰۲۲ خریدم. ولی اقامت کملیک من و خانواده ام توریستی هست نه ملکی… البته برای تمدید مشکلی نداشتیم.بعد چند سال می تونیم در خواست شهروندی بدیم تشکر می کنم

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، اقامت توریستی به شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه تبدیل نمی‌شود.

 2. سلام من حدود ۱ ماه قبل وقت راندوو داشتم و مدارک رو تحویل دادم ، اقامت تاشینماز هست و برای سال ۳ تمدید میشه تمامی مدارک نوماراتاژ قبض تایید ازدواج و … به روز هست فقط برگه نفوس رو از قبل کپی داشتم و نمیدونستم تاریخ داره برای ۲۰۲۲ هست ولی در سیستم و ای دولت ثبت و بروز کردم این بنظر شما موضوع مهمی هست و برم تاریخ به روز رو بهشون بدم یا صبر کنم خودشون اگر بخوان اطلاع میدن؟ با توجه به اینکه مدارک کامل هست احتمال داره ریجکت کنن یا مجدد فرصت میدن ببرم تاریخ به روز رو؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 3. سلام من و پسرم از طریق اقامت کاری همسرم، در ترکیه به عنوان عائله ایشان اقامت گرفتیم. اما متاسفانه به علت یک اشتباه، دیر برای تمدید اقامت اقدام کردیم، یعنی الان ۳ ماه از اعتبار کیملیک ما گذشته و ما تازه متوجه شدیم و الان تازه راندوو ثبت کردیم. بنظر شما باید چیکار کنیم ایا درخواستمون قبول میشه یا باید خاک ترکیه رو ترک کنیم و ممنوع الورود میشیم؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، با مشاوران ما در رابطه با این موضوع در ارتباط باشید.

 4. سلام وقت بخیر، سوالی داشتم ، اگر مهلت تمدید اقامت توریستی بگذره، یا ربجکت بشیم، باید حتما ورود و خروج به کشور خودمون باشه یا هر کشوری باشه اشکالی نداره مهم مهر ورود و خروج هست؟
  اگر لطف کنید راهنمایی بفرمایید ممنونم

 5. درود برشما
  بنده حدود ۱۸ روز قبل یک روز قبل از پایان اعتبار کیملیکم درخواست تمدید اقامت توریستی برای سال چهارم را دادم اما فعلا هیچ جوابی نیومده ،یکبار با ۱۵۷ تماس گرفتم گفتن درخواست شما ثبت شده اما بررسی نشده ،به نظرتون چقدر طول میکشه جواب بیاد؟ و آیا راه دیگه ای به غیر ازسایت اداره مهاجرت و ۱۵۷ هست که بتونیم از روند پرونده باخبر بشیم ؟مثلا با مراجعه حضوری به اداره مهاجرت ؟

 6. سلام و خسته نباشید.
  ببخشید سپتامبر 2022 اعتبار کیملیکم (از طریق اجاره خونه و یکساله) تموم شد. و البته من در ماه آگوست 2022 یعنی یکماه مونده به انقضای کیملیک خاک ترکیه رو ترک کردم. الان میخوام برگردم ترکیه (البته به عنوان توریست و برای اقامت 90 روزه). میخواستم بدونم حتما باید یکسال از تاریخ انقضای کیملیک یکساله اجاره خونه سپری بشه تا من بتونم برگردم خاک ترکیه یا نه معیار تاریخ خروج از خاک ترکیه هست؟ چون الان تقریبا دو ماه مونده تا مدت یکسال از انقضای کیملیک بنده سپری بشه.
  تشکر بابت زحمات.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، چنین مسئله‌ای وجود ندارد، هر زمان که خواستید می‌توانید برگردید و اقامت 90 روزه داشته باشید.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، در واتساپ پیام بدید، مشاوران ما این کار رو براتون انجام میدهند، جای نگرانی نیست.

 7. فرید دانشگر

  سلام و احترام
  من کارت شهروندی ترکیه دارم که دو سال قبل گرفتم همسر من که ۱۹ سال پیش با وی ازدواج کرده ام آن موقع نخواست شهروندی بگیرد .
  الان ما ۲ ماه است که به استانبول آمده ایم و همسرم درخواست اقامت یکساله داده است .
  اگر تا زمان صدور کارت بیش از یک ماه طول بکشد ، یعنی همسرم عملا بیش از ۳ ماه در استانبول اقامت خواهد کرد ، آیا مشکلی پیش میاید؟

 8. امیر پروانه

  سلام . من سال 2021 اقامت یک ساله گرفتم و برگشتم ایران و موندم ایران تا الان که حدود پنجاه روز هست که از مهلت یکسال رد شده و اعتبار کارتم تموم شده ؛ آیا میتونم الان به عنوان بار دوم تمدید کنم یا اینکه مجددا دفعه اول محسوب میشه برای من ؟
  سوال دومم اینه که راهی هست که غیر حضوری و از ایران کارت اقامت رو تمدید کرد ؟

    1. مشاور ارشد اقامت

     سلام وقتتون بخیر، یعنی کسی که برای اولین بار اقدام به دریافت اقامت می کند.

 9. سلام وقت شما بخیر.
  من ۲ماه و ۲۵ روز توی کشور ترکیه بودم.
  ورود من به کشور ترکیه سال ۲۰۲۲ بوده و سال تحویل استانبول بودم، آیا هیچ تغییری نمیکنه این ۹۰ روز، یعنی تمدید نمیشه، فردا دارم برمیگردم ایران، البته با ماشین شخصی خودم اومدم و این مسیر رو کلا زمینی باید برگردم ایران. قبل از اتمام ۹۰ روز اگه برگردم، چقد زمان باید بگذره تا دوباره بتونم به ترکیه برگردم؟
  خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

   1. سلام .اگر هر ۱۸۰ روز ۹۰ روز میشه داخل استانبول بود .بنابراین من میتونم کیملیک بچه ها رو تمدید نکنم و بدون مشکل بریم بیایم .ما خونه خریدیم و من ۲ سال کیملیک گرفتم ولی بچه ها و خانومم ۶ ماه .الان دوباره از اول لاید اقدام کنم و اصلا حوصلشو ندارم

    1. مشاور ارشد اقامت

     سلام وقتتون بخیر، پیشنهاد می‌کنیم که در حال حاضر که بدون مشکل اقامت‌ها تمدید می‌شود برای تمدید اقدام کنید، ممکن هست که برای یکی دو سال آینده و یا بعدا که خانواده شما نیاز به اقامت داشته باشند، دیگر آن زمان اقامت برای آنها اقامت صادر نشود، چون اقامت بار اول حساب می‌شوند.

     1. سلام متاسفانه منو خواهرم شش ساله که در خاک ترکیه هستیم و بدون هیچ مشکلی هر ساله بهمون تمدید اقامتمونو میکردن. خواهرم اینجا در شهر دنیزلی صاحبخانه است ولی من متاسفانه توریستی هستم ولی نفوس من تو همین خونه خواهرم ثبت است. متاسفانه دیروز من و خواهرمو باهم رد کردن . و کیملیک ما هنوز مونده. با توجه به ردی تمدید کیملیک اگه قبل از پایان کیملیک برگردیم ایران دوباره بعد از چند روز میتوانیم به صورت قانونی با پاسپورت وارد خاک ترکیه بشویم؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، در حال حاضر خیر، معمولا تغییرات به مرور اعلام می‌شود و هنوز چیزی اعلام نشده، اما هزینه صدور کارت افزایش داشته است.

 10. سلام. سال گذشته خونه خریدم. و اقامت یکساله گرفتم. بعداز اخذ کارت چند روز رفتم ایران. بیمار شدم و مجبورشدم 6 ماه و 5 روز بمونم. چون جراحی کرده بودم. سوال من اینه. ایا اون یکسال از بین رفته و شامل 5 سال اقامت منجر به پاسپورت نمیشه؟ تشکر از جواب شما

 11. سلام وقت بخیر
  درخواست برای تمدید اقامتم رد شد الان برگردم ایران بعد از چند روز میتونم ورود کنم به ترکیه؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، مشکلی برای بازگشت وجود ندارد و نیازی به رد شدن مدت زمانی خاصی نیست.

 12. سلام و عرض ادب. ما از طریق خرید خانه اقامت گرفتیم و الان به پایان اعتبار کارتمون داریم نزدیک میشیم. آیا ممکن هست که برای تمدید اقامت با مشکلی مواجه شویم و شما این کار رو می توانید برای ما انجام دهید؟ سپاسگزارم

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، لطفا برای مشاوره و بررسی وضعیت اقامتتون در واتساپ پیام بدهید.

 13. سلام
  من قبلا در سال ۲۰۱۹ کارت اقامت توریستی گرفتم که اعتبارش ۲۰۲۰ تموم شد و رفتم از ترکیه، الان بخوام دوباره اقدام کنم آیا بار اول حساب میشه یا دوم، بعد اینکه با اجاره خونه میشه گرفت به نظرتون الان؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، بار اول حساب می‌شود. از طریق اجاره خانه شانس بسیار کمی دارید و باید از روش‌های دیگری به غیر از اجاره خانه استفاده کنید.

    1. مشاور ارشد اقامت

     خواهش می‌کنیم، در صورت تمایل می‌توانید به مشاوران ما در واتساپ پیام بدهید تا شرایطتان را برای دریافت اقامت از روش تحصیلی بررسی کنند.

 14. سلام وقتتون بخیر، سال ۲۰۲۱ خانه ای در آلانیا خریدیم همان زمان شوهرم اقامت ملکی دوساله گرفتن ولی من و پسر دوساله ام چون اقامت توریستی دوساله داشتیم نتونستیم روی ملک اقدام کنیم، ملک به نام من و همسرم هست، الان سه ماه به اتمام اقامت من و پسرم باقی مانده و باید برای اقامت ملک اقدام کنیم، سوالی که از شما داشتم این بود که آیا اقامت من و پسرم تمدید میشه و اینکه آدرس جدید برای من و پسرم ثبت نشده اگر الان آدرس را ثبت کنیم مشکلی پیش میاد، آیا ما میتونیم اقامت بگیریم، ممنون از اینکه وقت می‌ذارید.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقت شما هم بخیر، ابتدا باید آدرس رو ثبت کنید و سپس مراحل بعدی رو انجام بدهید. برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر به مشاوران ما در واتساپ پیام بدهید.

 15. سلام و درود، یک ماه دیگه اقامت ما تموم میشه و برای تمدیش می خواهیم اقدام کنیم. آیا مدارک جدیدی نیاز هست یا شرایط فرقی کرده؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، شرایط فرقی نکرده و مثل گذشته اقامت‌ها رو تمدید می‌کنند.

 16. سلام و درود
  از زمان اعتبار کارت اقامت من ۱۰ روز باقی مونده و به خاطر اینکه می ترسم که کارتم تمدید نشه هنوز اقدامی برای تمدید انجام ندادم، شما چه راهکاری رو برای اینکه کارت اقامتم بدون مشکل تمدید پیشنهاد می‌کنید.
  پیشاپیش سپاسگزارم

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، راهکار خاصی نیاز نیست، چونکه کارت‌های اقامت در حال حاضر و مثل سال‌های گذشته به راحتی تمدید می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم در مدت زمان باقیمانده برای تمدید کارت اقدام کنید.

 17. سلام وقت بخیر
  اقامتم رو میخوام تمدید کنم قبلا اسنیورت خونه داشتم و اقامت سال اولم از اونجا بود فروختم اومدم سمت ایوب سلطان ولی نرفتم بشینم و بنا به دلایلی دادم اجاره خودم جای دیگه میشینم که آشناست و اجاره نامه ندارم الان از رو خونم میخوام اقدام کنم و نفوس ثبت نمیشه چون مستاجر هست باید چکار کنم ؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، به مشاوران ما در واتساپ پیام بدهید تا توضیحات کامل رو خدمتتون ارائه بدهند.

 18. سلام وقت بخیر. الان زمان تمدید اقامت من هست و نگرانم که اقامتم تمدید میشه یا نه و به خاطر همین نگرانی اقدامی نکردم هنوز، ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقت شما هم بخیر، تا به الان کسانی که از طریق موسسه ما اقدام کردند برای تمدید اقامتشون، بدون هیچ مشکلی اقامتشون تمدید شده و هیچ کدام از این عزیزان رد نشدند. پیشنهاد می‌کنیم هر چه سریعتر و از هر طریقی که صلاح می‌دونید اقدام کنید برای تمدید اقامتتون، چون با توجه به سرعت تغییر قوانین معلوم نیست که اقامت ها رو تا چه زمانی تمدید می‌کنند.

 19. سلام و خسته نباشید
  برای تمدید اقامت برای سال سوم میخوام اقدام کنم‌،در استانبول زندگی میکنم‌، اما متاسفانه در اداره ی نفوس ادرسم ثبت نشده ،از طریق اجاره خانه در یکی از محله هایی که ممنوع نیست میخوام ادرسم را در نفوس ثبت کنم و درخواست تمدید اقامت بدم ،به نظرتون چقدر شانس موافقت وجود دارد؟
  با سپاس از شما

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، اگر نفوس رو برای آدرس جدید ثبت کنید، مشکلی برای تمدید اقامت ندارید.

   1. با سلام و تشکر از مطالب خوبتون. من کمی گیج شدم، میفرمایید امسال برای سال دوم از همان طریق اجاره اقامتها رو تمدید میکنن؟ چون من شنیدم که دیگه اصلا اقامت از طریق اجاره نمیدن.

    1. مشاور ارشد اقامت

     سلام وقتتون بخیر، کارت اقامت کسانی که اقامت توریستی دارند، یعنی از طریق اجاره خانه اقامت گرفته‌اند، در حال حاضر و بدون مشکلی تمدید می‌شود. فقط برای افرادی که برای بار اول اقدام به دریافت اقامت توریستی کرده‌اند، از طرف اداره مهاجرت سخت‌گیری می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مشاوران ما در واتساپ پیام بدهید.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقت شما هم بخیر، بله همراه خودتان داشته باشید بهتر است.

 20. پوراندخت

  یک سوال درباره مدارک لازم برای تمدید اقامت ترکیه داشتم امکانش هست که بپرسم؟

 21. روزتون بخیر شرایط تمدید کیملیک ترکیه فرقی کرده نسبت به سال گذشته؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، تمدید اقامتها مثل سابق در حال انجام شدن است.

 22. آیا شرایط تمدید اقامت توریستی ترکیه تغییر کرده است؟ و مدارک لازم جهت تمدید اقامت توریستی ترکیه چه چیزهایی هست؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر،شرایط تغییری نکرده و همان مدارکی که در مقاله نوشته شده را باید آماده کنید.

 23. شادی کامرانی

  برای تمدید کیملیک ترکیه پیام میدهم خدمتتون و الان 4 ماه از اعتبار کارتم باقی مانده، از چه زمانی می تونم اقدام کنیم؟

 24. در قسمتی که مدارک مورد نیاز برای تمدید اقامت ترکیه رو نوشتید بنده نفوس رو انجام ندادم هنوز، آیا باید حتما نفوس داشته باشیم؟

 25. سلام وقتتون بخیر،ببخشید در حال حاضر تمدید کیملیک در ترکیه به صورت نامحدود برای اعضای خانواده انجام میشه؟ چون من از چند نفر شنیدم که گفتن از چند ماه آینده کیملیک‌ برای ایرانی های مقیم ترکیه امکان پذیر نیست و باید برای پاسپورت اقدام کرد.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقت شما هم بخیر، در حال حاضر و در شهر استانبول مشکلی برای تمدید وجود ندارد. مطلبی که شنیده شده این است که برای کسانی که اقامت دارند، فقط یک بار دیگر تمدید انجام می‌شود. برای بررسی شرایطتون با مشاوران ما از طریق واتساپ در ارتباط باشید.

    1. مشاور ارشد اقامت

     سلام وقتتون بخیر، هزینه بیمه‌ها افزایش پیدا کرده است.

 26. ما می خواهیم برای تمدید اقامت یکساله ترکیه اقدام کنیم و الان خانه ای رو در اجاره داریم، ممکن هست که درخواستمون رد بشه؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، در حال حاضر دوستانی که از طریق موسسه ما برای تمدید اقامت خودشون اقدام کردند، بدون هیچ مشکلی اقامتشون تمدید شده است.

 27. هوشمند مصطفی زادگان

  سلام. پسر من در استانبول دانشجو میباشد. و همسرم پیش او زندگی میکند و ۵ سال هست که اقامتش رو تمدید میکنیم برای ۴ آوریل راندوو داریم. آیا به نظر شما اقامت همسرم رو تمدید میکنند.کلیه مدارک لازمه رو هم آماده کرده ام.

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، البته چهارم آوریل گذشته. اما نگران نباشید، در حال حاضر تمدیدها داره انجام میشه. اگر نامه‌ای (اشتغال به تحصیل) هم از دانشگاه پسرتون داشته باشید بهتر است.

   1. هوشمند مصطفی زادگان

    سلام. میخشید تاریخ رو اشتباه نوشته بودم ۱۱ آوریل بود. با همسرم رفتیم و کل مدارک همراه با کپی کارت دانشجویی پسرم رو تحویل دادیم و گفتن تا ۱۵ روز جوابش بهتون اعلام میشه. محل اقامتمون هم Buyukçekmece میباشد. باز هم استرس داریم. بعضی از دوستان میگفتن که کاش از بانک پرینت کارکرد حسابتون رو هم ضمیمه میکرد اون موقع درصد دریافت اقامت بالا میرفت.

    1. مشاور ارشد اقامت

     سلام وقتتون بخیر. بسیار عالی، ان شاءالله اقامت همسرتون تمدید خواهد شد. چند روز پیش هم اقامت یکی از عزیزانی که ما براشون اقدام کرده بودیم بصورت یکساله تمدید شد (بدون پرینت بانکی)، نگران نباشید.

     1. هوشمند مصطفی زادگان

      سلام. با تشکر از دلگرمی های شما. جواب مثبت اقامت همسرم در عرض ۳ روز به ما اعلام شد. شاد و پیروز باشید.

      1. مشاور ارشد اقامت

       سلام وقتتون بخیر، به سلامتی و بسیار عالی. متشکریم از اینکه ما رو هم در جربان گذاشتید. موفق و پیروز باشید.

      2. فرزین امامی

       سلام و خسته نباشید
       من و همسرم ۲ سال از طریق اجاره اقامت گرفتیم
       برای سومین سال امکانشو داریم؟
       ممنون میشم راهنمایی کنید

       1. مشاور ارشد اقامت

        سلام وقتتون بخیر، بله در حال حاضر اقامت شما قابل تمدید است. با مشاوران ما از طریق واتساپ در ارتباط باشید راهنماییتون می‌کنند.

 28. سلام ما در استانبول آپارتمانی رو خریداری کردیم و الان زمان تمدید کارت اقامتمون رسیده، اقامت ما رو تمدید می کنند؟

    1. مشاور ارشد اقامت

     سلام وقتتون بخیر، نگران نباشید، تا زمانی که سند خانه به نام شماست، اقامتتون تمدید میشه.

    1. مشاور ارشد اقامت

     سلام وقتتون بخیر، از الان نمیشه نظر داد، باید ببینیم قوانین 4 ماه دیگه به چه صورت هست.

   1. مشاور ارشد اقامت

    سلام وقتتون بخیر، هر نوع اقامتی که دارید، باید همون رو تمدید کنید.

     1. مشاور ارشد اقامت

      اگر در حال حاضر دارای کارت اقامت هستید، این فرصت رو دارید که اقامتتون رو تمدید کنید. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 29. سلام وقتتون بخیر. الان برای ما که می خواهیم برای تمدید کارت اقامت اقدام کنیم مشکلی وجود نداره؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقت شما هم بخیر، خیر، تا الان برای عزیزانی که از طریق موسسه ما اقدام کردن مشکلی برای تمدید وجود نداشته.

 30. وحید سماواتی

  سلام درخواست تمدید کیملیک ترکیه داشتم، شما این کار رو برای من انجام میدید؟

 31. برای تمدید اقامت توریستی در ترکیه با توجه به قوانینی که اومده مشکلی وجود نداره؟

 32. درود بر شما، من اقامت داشتم، برگشتم ایران و حالا تاریخ اعتبار اقامتم تموم شده، الان می تونم برای تمدید کارت اقامت اقدام کنم یا نه؟

 33. با توجه به شرایطی که الان برای تایید شدن اقامت ها داره اعمال میشه، به نظرتون بهتر هست تمدید اقامت یکساله انجام بدیم یا دوساله؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، برای اقامت یکساله ترکیه اقدام کنید مطمئن‌تر است.

 34. برای تمدید کارت کیملیک می خواستم اقدام کنم اما از وقت پاسپورتم ۸ ماه مونده، امکانش هست که کارتم رو یکساله تمدید کنند؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، امکان تمدید کارتتون برای کمتر از یکسال وجود داره، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 35. سلام … من سال قبل از گواهی ولادت دخترم یک کپی تهیه کردم آیا میتونم امسال برای تمدید ازش استفاده کنم؟

  1. مشاور ارشد اقامت

   سلام وقتتون بخیر، اگر بعد از مهر فرمانداری (kaymakamlık) از گواهی ولادت کپی گرفته باشید مشکلی نیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا